Mr. Robot Dizisi Konusu

mr. robot dizisinin konusu
Mr. Robot Dizi Konusu

Mr. Robot, Amerikan yapımı psikolojik gerilim ağırlıklı bir tv dizisi. Konusunu mutlaka duymuşsundur ama yinede kısaca sana anlatayım. Mr. Robot bir hacker’in dünyasını anlatıyor. Bilişim ve siber dünya ile ilgilenmesen bile bu dizi seninde hoşuna gidecektir.

Who Am I (Ben Kimim?) filmini izlediysen ve beğendiysen Mr. Robot dizisini de beğeneceğinden eminim. Mr. Robot dizisi, “Ben Kimim?” filminin tadını belki veremeyecektir ama malum biri film diğeri ise bir dizi. Fakat bilişim dünyasına ilgin olmamasına rağmen “Ben Kimim?” filmini beğendiysen Mr. Robot dizisi de seni sıkmayacaktır. Zaten dizi içerisinde sadece bir hacker’ın siber olaylarını değil aynı zamanda baş kahramanın günlük yaşamını da ele alıyor.*Spoiler içerebilir!

Dizinin baş kahramanı Elliot, Allsafe adında bir siber güvenlik firmasında tekniker olarak çalışıyor. Elliot anksiyete ve kronik bir depresyon hastasıdır. İnsanlardan nefret eden, sürekli depresif bir halde ve kimsenin kendisine dokunmasından hoşlanmayan bir karakterdir.

Elliot’un çalıştığı siber güvenlik firması AllSafe; Elliot’un babasının ölümüne kaynaklık eden ve bu ölümü örtpas eden EvilCorp’un en sağlam iş ortağıdır. Hatta, EvilCorp Allsafe ile çalışmayı bırakırsa, Allsafe iflas edebilir konuma gelir.

Hikayemiz ise EvilCrop’un hacklenmesi ile başlar. Allsafe seferber olur ama sorunu çözemez ve bunu çözmek için Elliot’a ulaşılır. Elliot sunucuları hacklerdan uzaklaştırır. Bunu yaparken sistemde bir iz bulur ama bunu kimseye söylemez. Sonrasında ise bir hacker grubu ile tanışır…

***

Dizi gerçekten zekice kurgulanmış ve sürükleyici.  İlk bölümden sonra diziyi anlamaya ve akıcılığına kapılmaya başlıyorsunuz…

0 Yorum "Mr. Robot Dizisi Konusu"

Yorum Gönder

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam

x