İnternet Dizi Önerisi: Görünen Adam

İnternet Dizi Önerisi: Görünen Adam
Aman canım youtube’da yayınlanan dizi izlenir mi? Amatör müymüş? Kimmiş yönetmeni? Diye soran sorana. Öncelikle amatör bir dizi olmadığı aşikar. Sevilir, tutar mı? Orası çok karışık…. Niye mi?

Çünkü ülkemizde ilk defa youtube’da fantastik bir dizi yayınlanacak. Bu dizide görünmeyen adamlar aslında görünen adamlar, yada içinde kaybolacağımız bir paradoks… Görünen Adamlar dizisinde farklı bir dünya tasarlanmış. Burada insanlar sadece ayna veya cam yansımalarından gözükmekte. Karakterleri görmek içinde gözlük, şapka ve bileklikler kullanılmış.

Baş kahramanımız Kurtuluş, absürt komedi kısmında büyük bir yük bu kahramanımızda olsa gerek. Kurtuluş, harita mühendisi fakat bir teknoloji şirketinde (Sher-Teq) çağrı merkezinde çalışıyor. Karakter düşük bir profile sahip yani otorite karşısında ezilen biri. Fakat aşık olduğu iş arkadaşı İpek için karşısında ezildiği otoriteye baş kaldırıyor. İlerleyen bölümlerde ise Kurtuluş, bir süper güce sahip oluyor. Kurtuluş Görünüyor! (Görünmesi süper gücü)

***
Görünen Adam henüz yayınlanmasının ardından sadece bir gün geçti. Bu projeyi uzun zaman önce duymuş fakat televizyonda yayınlanacağını düşünüyorduk. Şimdi ise bambaşka bir format ile bambaşka bir mecrada karşımızdalar. Cesaretlerinden dolayı başta Görünen Adam dizisinin yazarı ve yönetmeni Onur Ünlü’yü ve tüm ekibini kutluyorum…

Onur Ünlü bu proje ve youtube hakkında şunu söylemiş;

20 sene önce sinema ve televizyon dışında kendimi ifade edebileceğim böyle bir ortam olsaydı bende başka bir insan, daha da iyi bir yönetmen olabilirdim.

Onur Ünlü’nün “Görünen Adam” Dizisiyle İlgili Söyledikleri
Görünen adam diye bir fikir vardı, bunu film olarak düşünebiliriz. Bunu geliştirdim. Film 100 dakika ise ben bunu 150 dakika olarak her 15 dakikada bir final yapacak şekilde yeniden tasarladım. Genel hikaye aynı fakat içine biraz daha durumlar, karakterler ekleyerek 15 dakikalık parçalar oluşturmaya çalıştım. Böylece 15 dakikalık 10 final bizi büyük finale götürecek.

Görünen Adam Oyuncuları: Erkan Kolçak, Osman Sonant, Ece Dizdar, Hakan Bulut, Selim Bayraktar

Görünen Adam framanına geçmeden neden kaldırıldı sorusuna yanıt vereyim.
Görünen adam mini diziydi, yani bir filmi 5-10 bölüm ile vermek gibi düşünün. Bu yüzde bitti. Mini diziler uzun süre yayında kalmazlar.

İşte Görünen Adam Fragmanı

0 Yorum "İnternet Dizi Önerisi: Görünen Adam"

Yorum Gönder

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam

x