Gitar Öğrenmek İstiyorum Diyenlerden Misin?

gitar çalan adam
gitar çalan adam


Gitar dünyanın çok eski çağlarına dayanan bir telli çalgıdır. İnsanlar için günümüzde popüler olması aslında  imlansız gibi görülen bir hadisedir. Yüz yıllardır günümüze kadar aynı popülerlik ile gelebilen tek müzik aletidir.

Gitar 6 teli olan ve klasik, akustik, elektro, bas, 7 telli, 12 telli, perdesiz ve jazz olmak üzere sekiz türe ayrılır. Bu türler arasında da yine çeşitlendirilebiliyor. Geniş bir müzik türüne hitap etmektedir; gitar. Günümüzde dinlediğimiz hemen hemen tüm şarkılarda bu enstrümana yer verilmektedir.

Popüler kültürün en önemli müzik aleti olan gitar, gençlerin sosyalleşme ve gelişmesinde önemli bir unsundur. Bu çalgı sayesinde gençlerimiz sosyal ve bilinçli bir birey haline gelebiliyor. Özellikle elektro gitara yönelen gençlerimiz modern batı kültürünü olumlu bir şekilde kendine empoze edebilmektedir.

Elektro gitar ile yabancı şarkılar dinleme gereksimi doğuyor ve bununla beraber İngilizce seviyemizi yükseltmiş oluyoruz. Bundan dolayı gitar sosyal hayatta çok önemlidir.

Gitar çalmak görüldüğü gibi basit olmayıp geniş bir bilgi havuzunu içerisinde barındırmaktadır. Bundan dolayı teorik ve uygulamalı bilgiler gerekmektedir. Gitar öğrenmek düzenli olarak çalışmayı da beraberinde getirir.

0 Yorum "Gitar Öğrenmek İstiyorum Diyenlerden Misin?"

Yorum Gönder

Yayın Üstü Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam

Yayın Ortası Sponsor Reklam 2

Yayın Altı Sponsor Reklam

x